استرالیا یا کانادا؟

وقتی برای انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت به کانادا و استرالیا میرسیم ،  انتخاب بسیار سخت می شود. چرا که هر دو کشور از لحاظ امکانات، فرصت های شغلی، رتبه بندی جهانی، برنامه و سیستم مهاجرتی ، قوانین، کیفیت زندگی و ارائه خدمات برای افرادی که به تازگی مهاجرت کرده اند در یک سطح هستند.

اگر شما نیز این سوال را در ذهن دارید که برای مهاجرت استرالیا بهتر است یا کانادا ، این مقاله را مطالعه کنید.

ما سعی کرده ایم به بررسی مزایاها و محدودیت های هر یک از کشورها بپردازیم و انتخاب بین این دو کشور فوق العاده را برای شما راحتتر کنیم.

چرا کانادا؟

کانادا سرزمین مهاجران و یا بهشت مهاجران است. این القاب نشان دهنده محبوبیت کانادا در میان مهاجران است. در ادامه مزایای مهاجرت به کانادا توضیح داده شده است.

 • قوانین مهاجرتی آسان و منعطف

قوانین مهاجرتی کانادا به طور خاص برای مهاجران و پناهندگان بسیار  است و به همین خاطر از تمامی دنیا به کانادا مهاجرت می کنند.

 • وجود سازمان های ارائه دهنده خدمات به مهاجران

کانادا در مناطق و شهرهای مختلف دارای سازمان های ارائه دهنده خدمات به مهاجران است که به آن ها در پیدا کردن شغل، اقامت گاه و خانه، پروسه اقامت، خدمات دولتی و غیره کمک می کنند.

 • سیستم مهاجرتی بر اساس امتیازدهی سازمان یافته

کانادا دارای سیستم امتیاز دهی و مهاجرتی سازمان یافته برای انتخاب از میان داوطلبان است. همچنین فرآیند دریافت ویزا از بسیاری از کشورهای دیگر سریع تر است.

 • هزینه پایین مسکن

هزینه پایین مسکن و اقامت گاه بسیاری از مهاجران را از آسیا و دیگر کشورها به کانادا جذب می کند.

 • محیط ایده آل برای پرورش خانواده

کانادا به علت ارائه امکان تحصیلات و خدمات درمانی رایگان، خانه های در استطاعت، ایمنی و امنیت بالا، کثرت فرهنگی و اجتماعات بردبار و پذیرنده و … به یک کشور ایده آل برای پرورش فرزندان و تشکیل خانواده تبدیل شده است.

چرا استرالیا؟

استرالیا علاوه بر دارا بودن اقتصاد پیشرفته و زیرساخت های غنی ،یکی از جذابیت های جهانی برای مهاجرت نیز محسوب می شود. با هم مزایای مهاجرت به استرالیا را مرور می کنیم.

 • آموزش و خدمات درمانی همگانی

آموزش و ارائه خدمات درمانی در استرالیا معمولا مجانی و یا با حداقل قیمت صورت می گیرد که برای مهاجران بسیار به صرفه است.

 • سیستم سازمان یافته مهاجرت

 این سیستم بر اساس امتیاز دهی شکل گرفته است و همچنین برای ویزاهای مختلف مانند ویزای مهارت، ویزای خانواده، ویزای همسر، ویزای والدین و غیره زیرگروه های متفاوتی وجود دارد که موجب انعطاف پذیری بیشتر سیستم می شود. البته سیستم مهاجرتی استرالیا برگرفته از سیستم مهاجرتی کانادا است.

 • اقتصاد پیشرفته و مشاغل با دستمزد بالا

استرالیا یکی از قوی ترین کشورها در حوزه اقتصاد است و در نتیجه میزان حقوق و دستمزد بخصوص در حوزه هایی چون، IT، مهندسی، خدمات درمانی، ساخت و ساز و غیره بالا می باشد.

استرالیا یا کانادا ؟

حال کدام کشور برای مهاجرت ایرانیان مناسب‌تر است؟

اگر به فکر مهاجرت به یک کشور خارجی هستید، باید قبل از انتخاب قطعی برخی نکات را در نظر بگیرید و کشور مقصد را با پارامترهای متعددی بسنجید تا در نهایت بهترین تصمیم را اخذ کنید. در اینجا پارامترهای اساسی برای مهاجرت را، بین دو کشور استرالیا و کانادا مقایسه می کنیم و در آخر شما هستید که انتخاب می کنید که برای اقامت استرالیا بهتر است یا کانادا.

 • هزینه زندگی

هزینه زندگی در استرالیا نسبت به کانادا بیشتر است، اما در صورت داشتن شغل درآمد زیادی کسب خواهید کرد و به علت حقوق و دستمزدهای بالا خواهید توانست این هزینه ها را پوشش دهید.

 • فرآیند مهاجرت

هر دو کشور کانادا و استرالیا سیستم مهاجرتی امتیاز محور دارند.

 • حقوق و امتیازات

در کانادا، بعد از مقیم شدن (دریافت اقامت دائم) واجد شرایط دریافت حقوق و امتیازات یک شهروند عادی می شوید، در حالی که در استرالیا برای این منظور باید ۲ سال صبر کنید.

 • هزینه مسکن

هزینه های مسکن در استرالیا نسبت به کانادا بیشتر است، هرچند اگر شغل پردرآمدی داشته باشید به راحتی صاحب خانه می شوید.

 • اجتماعات چند فرهنگی

هر دو کشور کانادا و استرالیا دارای اجتماعات چند فرهنگی از آسیا و دیگر نقاط جهان می باشند، با این وجود کانادا در مقایسه با استرالیا دارای فرهنگ پذیراتری نسبت به مهاجران است.

 • ابعاد زیست پذیری: هر دو کشور استرالیا و کانادا جای فوق العاده ای برای زندگی می باشند. کانادا برای خانواده ها یک محیط امن بشمار می رود، از طرف دیگر سبک زندگی سریع و پرانرژی استرالیا برای افراد با انگیزه، رقابتی و هدفمند مناسب می باشد.
 • ابعاد جغرافیایی

از استرالیا به راحتی می توانید به نیوزیلند دسترسی داشته باشید از طرف دیگر کانادا در مجاورت آمریکا قرار دارد و می تواند فرصت های زیادی در اختیار مهاجران قرار دهد.

 • سیستم آموزشی و خدمات درمانی

وقتی بحث کیفیت آموزش رایگان و بهره مندی از خدمات درمانی در میان است چیز زیادی برای انتخاب میان استرالیا و کانادا وجود ندارد. آموزش همگانی و خدمات درمانی در هر دو کشور با کیفیت بالا موجود می باشند که برای ساکنین و مهاجران، خدمات آموزشی و یا درمانی رایگان و یا در حد استطاعت را فراهم می کنند.

همچنان تردید؟

همانطور که گفته شد پارامترهای زندگی در یک کشور جدید برای هر فرد و یا خانواده می تواند متفاوت باشد. بنابراین این انتخاب کاملا به ویژگی های فردی شما، میزان تحصیلات، فرصت های شغلی ای که مدنظرتان است، بودجه، موقعیت جغرافیایی و بسیاری از موارد دیگر بستگی دارد. اگر با مطالعه موارد بالا هنوز نسبت به انتخابتان شک دارید، بهتر است که با یک مشاور کارآمد در این زمینه مشورت نمایید. موسسه حقوقی و بین المللی پارسا می تواند تا زمان انتخاب قطعی بهترین کشور برای مهاجرت، در کنار شما باشد.