راهنمای مهاجران

راهنمای مهاجران

۹  نکته که قبل از رفتن به کانادا باید بدانید

سلام
میخواهیم در مورد نکاتی با شما صحبت کنیم که شاید بعضی از آن ها را بدانید اما امیدواریم که اطلاعات جدید و کامل تری در اختیار شما قرار بدهیم.

۱٫سرما

بله، کانادا کشور بسایر سردی است. برای مثال در شهری مثل وینیپگ (Winnipeg) در استان مانیتوبا (Manitoba) اگر دمای هوا در زمستان به کمتر از منفی ۴۰ درجه(!) برسد، اصلا غیر عادی نیست. هوا به قدری سرد می شود که اگر یک لیوان آب جوش را در هوا پخش کنیم، قبل از رسیدن به زمین تبدیل به برف می شود.

خب، درسته کانادا خیلی سرد است ولی ما میخواهیم به نکته ی مهم دیگری اشاره کنیم و آن این است که هوای کانادا گاهی بسیار گرم می شود برای مثال همان شهر وینیپگ که در زمستان تا زیر منفی ۴۰ درجه سرد می شود، در تابستان به دمای بالای ۴۰ درجه نیز می رسد.

۲٫زبان

در کانادا دو زبان رسمی وجود دارد : انگلیسی و فرانسوی

به طور کلی وقتی به سمت غرب مانند استان بریتیش کلمبیا حرکت میکنید تعداد کمی از مردم در این مسیر به فرانسوی صحبت میکنند. هر کدام از این زبان ها را که بلد باشید، در زندگی روزمره به مشکل بر نخواهید خورد.

۳٫صمیمیت

آیا مردم کانادابه آن اندازه که مردم می گویند :” کانادایی های مودب” با یکدیگر صمیمی هستند؟

مردم به غریبه هایی که در خیابان هستند کمک میکنند. اگر شما مسیرتان را گم کنید و به دنبال نقشه باشید یا لاستیک خودرویتان پنچر شده باشد یا هر مشکل دیگری، مردم به شما کمک خواهند کرد. اما این موضوع در شهرهای بزرگتر مانند مونترال یا تورنتو کمتر صحت دارد و امکان دارد رفتار و طرز برخورد مردم با شما بسایر جالب به نظر نیاید.

۵٫چند – فرهنگی

کانادا کشوری است که تفاوت فرهنگی زیادی در آن مشاهده می شود. شما میتوانید در یکی از خیابان های تورنتو، افراد  از هر نقطه از روی کره زمین را پیدا کنید که بسیار خوش برخورد هم هستند.

۶٫غذا

مردم کانادا اغلب دوست دارند نشان بدهند که برای صبحانه پوتین (نوعی اسنک یا پیش غذای کانادایی) که روی آن شربت افرا یا غلات یا هرچیزی دیگری ریخته شده میخورند. اما این چیزی نیست که ما میخواهیم بگوییم. غذاهای کانادا مجموعه ای است از انواع غذاهای کشورهای مختلف مانند کره، چین، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا که ناشی از فرهنگ های مختلف این کشور است و باعث جذابیت غذاهای این کشور شده است.

۷٫هزینه های اضافی

نکته ی دیگری که باید بدانید این است که مردم کاناداهزینه ی زیادی برای تلفن های همراه و مشروبات الکلی خود صرف می کنند. سرعت رشد تلفن های همراه در این کشور از تمامی کشورهای دنیا بیشتر است و وقتی که آن ها برای تفریح و سرگرمی، دور هم جمع می شوند، هزینه ی زیادی برای نوشیدنی می کنند.

۸٫تفریحات بیرون از خانه

به طور کلی گفته می شود که مردم کانادا علاقه ی زیادی به تفریحات در فضای باز دارند.آن ها دوست دارند پیاده روی کنند، دوچرخه سواری کنند، به اسکی بروند، کوهنوردی کنند.آن ها برای بیرون رفتن اصلا تنبل نیستند و برای مثال برگشتن به خانه با اتوبوس را به خودروی شخصی ترجیح می دهند.

۹٫حمل و نقل عمومی

حمل و نقل کانادا نیاز به تغییراتی در جهت بهبود وضعیت آن دارد. برای مثال باید اتوبوس های بیشتر قطار های بیشتری اضافه شوند.