لیست مشاغل

لیست مشاغل

برترین مشاغل کانادا در سال ۲۰۱۹

مشاغلی که در سال  ۲۰۱۹ بیشترین تقاضا را دارند، بسیاری از حیطه های کاری را پوشش می دهند. فرصت های شغلی مانند راننده، کارگر و جوشکار ، مشاغل اداری مانند مسئول پذیرش و کارمند اداری، مدیر پروژه، حسابدار و مدیر منابع انسانی وجود دارد. نیاز به نیروهای ماهر در طیف وسیعی از حوزه های کاری نشانه خوبی برای اقتصاد کانادا است. ما تنها به یک بخش تکیه نمی کنیم تا رشد کند. بنابراین، بدون توجه به اینکه در کدام یک مهارت های خود اغراق کرده اید، یک فرصت شغلی خوب وجود دارد که می توان از مهارت های شما به خوبی استفاده کرد.

در اینجا، لیستی از مشاغل با بیشتری نیاز در سال ۲۰۱۹ آورده شده است.

 • کارشناس فروش
 • کارمند اداری
 • راننده
 • توسعه دهنده وب
 • مسئول پذیرش
 • صندوقدار
 • کارگر ساده
 • مدیر پروژه
 • مدیر مالی
 • جوشکار
 • حسابدار
 • پرستار
 • مهندس برق
 • مدیر منابع انسانی
 • بازاریاب

حالا به بررسی مختصر هر کدام از مشاغل بالا می پردازیم.

کارشناس فروش

کارشناسان فروش و یا نمایندگان فروش یکی از مشاغلی هستند که بیشترین تقاضای کار در کانادا در سال ۲۰۱۹ را خواهند داشت. کسب و کارها بر روی فروشندگان با استعداد برای رساندن محصولات از قفسه ها به دست مشتریان حساب می کنند. فروشندگان B2B نیز مود نیاز هستند. توانایی ذاتی و هوشمندانه به شما کمک خواهند کرد تا در این زمینه موفق شوید.

کارمند و دستیار اداری

کارمندان و دستیار های اداری سنگ بنای دفاتر اداری هستند. آنها به طور خستگی ناپذیر از همکاران خود پشتیبانی می کنند و ابزار، منابع و کمک های خود را برای کارکردن دفتر مانند یک ساعت مهیا می کنند. در سال ۲۰۱۹ فرصت شغلی برای دستیارهای اداری که میتوانند مشاغل تخصصی مانند حسابداران و دفترداران داشته باشند در بالاترین میزان خود قرار دارد.

راننده

رانندگان انواع وسایل نقلیه در کانادا مورد نیاز هستند، مانند وسایل نقلیه طویل، لیفتراک ها و رانندگان پخش.  اگر مهارت رانندگی یکی از وسایل نقلیه را دارید، کارفرمایان شدیدا به شما نیاز دارند. گواهینامه رانندگی برای کار کردن در این حوزه الزامیست.

 توسعه دهنده وب

توسعه دهندگان وب، دستاوردهای ما را با تکنولوژی، وبسایت ها، گوشی های هوشمند، نرم افزارهای تجاری و هرچیزی که نیاز به کدنویسی دارد، پیوند میزنند. به همین دلیل خیلی عجیب نیست که این شغل، یکی از پرتقاضا ترین مشاغل باشد. با وجود اینکه توسعه دهندگان وب در تمامی شاخه ها مورد نیازند ولی افرادی که هم به front end و هم به back-end تسلط دارند، بیشترین فرصت شغلی را دارند.

مسئول پذیرش

مسئولان پذیرش، اولین برخورد سازمان ها با مشتریان و مراجعه کنندگان آن ها هستند. آن ها مسئول تصور ذهنی مشتریان از سازمان در اولین برخورد هستند. آشنایی با سیستم ها و برنامه های کامپیوتری که اطلاعات مشتریان را ثبت می کند، مهارت کلیدی یک مسئول پذیرش است که فرد را به یک انتخاب بهتر توسط کارفرما تبدیل می کند.

صندوقدار

صندوقدار ها آخرین نقطه ی تماس با مشتریان پیش از خرید هستند. صندوقداری شغلی است که مهارت خاصی نمی طلبد، به همین دلیل وارد شدن به این شغل آسان است.با وجود نگرانی ها در این زمینه که صندوقدارها با کیوسک های اتوماتیک جایگزین خواهند شد، شاهد هستیم که تاکنون هیچ تغییری در تعداد فرصت های شغلی ایجاد نشده است.

کارگر ساده

کارگران ساده، نیروی مورد نیاز در تمامی حوزه های کاری هستند.آن ها در فرصت های کاری پر نشده جای میگیرند و کارهای مختلفی انجام می دهند تا کارها روال خود را طی کنند مانند نظافت، بار زدن و خالی کردن و… . این نوع از کار، سخت کوشی و اراده زیادی می طلبد. متاسفانه تعداد مشاغل این حوزه کاری نسبت به سال ۲۰۱۸ کاهش داشته است.

مدیر پروژه

مدیران پروژه در تمامی حوزه ها مورد نیازند، از حوزه IT تا حوزه های مهندسی و بازاریابی. مدیران پروژه یک پیشینه کاری در زمینه کاری خود دارند اما باید توانایی مدیریت جامع و حل مشکلات و پیچیدگی های کاری مانند مشکلات مالی را داشته باشند. این شغل، یکی از مشاغل خاص موردنیاز در سال ۲۰۱۹ است.

مدیر مالی

مدیران مالی، اولین نقطه ارتباط کسب و کارها با یکدیگر است که صنایع و حوزه های مختلفی را در بر می گیرد. مدیران مالی، متخصصان ایجاد روابط هستند.آن ها باید علاوه بر راضی نگه داشتن مشتریان قبلی، فرصت های جدید را نیز بیابند. مهارت های کلیدی یک مدیرمالی، تسلط به نرم افزار CRM و توانایی فروش است.

جوشکار

کمی عجیب است که جوشکاری جزو ۱۵ شغل موردنیاز در سال ۲۰۱۹ خواهد بود، اما اگر به کمبود نیروی کار در کانادا، توجه کنید، عادی به نظر می رسد. اگر به دنبال شغل در کانادا هستید و توانایی کارکردن با دست های خود را دارید و از آن نمی هراسید، این شغل برای شما بسیار مناسب خواهد بود.

حسابدار

حسابداران متخصصان پول هستند.آن ها بر بودجه ها نظارت می کنند و آن را برای اشخاص و سازمان ها بنابر نقششان صرف می کنند. هم چنین در تخصص های پرداخت ها، هزینه ها، دریافتی ها، مالیات، دولت و… فرصت های شغلی زیادی وجود دارد. داشتن یک گواهینامه CPA هم چنان یک ویژگی خوب برای کار به عنوان حسابدار در کانادا هست.

پرستار دارای پروانه

جمعیت کانادا رو به رشد است، که این موضوع به سیستم بهداشت کانادا فشار وارد می کند. در حال حاضر، سیستم درمانی کانادا با کمبود شدید نیرو مواجه است که فرصت های شغلی زیادی را برای کادر درمانی به خصوص پرستاران دارای پروانه فراهم کرده است. پرستاران جاهای خالی را در سیستم درمانی پر می کنند، از بیماران حمایت می کنند، به پزشکان کمک می کنند و اطمینان حاصل می کنند که بیماران در بهترین سطح از مراقبت های درمانی قرار دارند.

مهندس برق

مهندسان برق مسئول طراحی محصولات و سیستم هایی هستند که برق در آن ها جریان دارد.از طراحی مدارهای الکترونیکی، تا کار کردن در بخش های انرژی و ارتباطات، توانایی های مهندس برق غیرقابل شمارش است. از میان کمبود نیروهای کاری در بین تمامی شاخه های مهندسی، مهندسی برق با کمبود بیشتری مواجه است.

مدیر منابع انسانی

سال گذشته، نرخ بیکاری کانادا بسیار پایین بوده است. این مسئله اهمیت عملکرد HR را در شرکت هایی که تلاش می کنند تا استعدادهای برتر را به کار ببندند، نشان می دهد. مدیران منابع انسانی مسئول تنظیم خط مشی های انحصاری سازمان هستند و باید از این موضوع اطمینان داشته باشند که کارکنان فعلی از کار خود راضی و به آن متعهد هستند و همچنین یک مسیر استعدادیابی برای پر کردن سمت های های جدید را مدیریت می کنند.

بازاریاب

اگر تا کنون در یک خرده فروشی کار کرده باشید، احتمالا بتوانید به عنوان یک دستیار تاجر مشغول به کار شوید. بازاریابان در انتخاب و نمایش کالاهای موجود در فضاهای خرده فروشی نقش کلیدی ایفا می کند. با رشد خرید آنلاین، خرده فروشان بر روی بازاریابان حساب می کنند تا از تجارب آنان استفاده کنند و مشتریان خود را حفظ کنند.