معرفی دانشگاه‌ها

معرفی دانشگاه ها

۱۰ دانشگاه برتر کانادا از نظر استخدام فارغ التحصیلان

بر اساس نتایج منتشر شده از سایت www.topuniversities.com  که تعداد استخدام ها،بازدهی فارغ التحصیلان، شاخص بودن استخدام کنندگان، مشارکت با کارفرمایان و .. بررسی کرده است، نشان می دهد که دانشگاه های کانادا از شرایط خوبی برخوردار هستند.

ادامه مقاله را بخوانید تا با ۱۰ تا از دانشگاه های برتر کانادا از نظر شرایط استخدام فارغ التحصیلان آشنا شوید.

۱۰- دانشگاه کارلتون Carelton University

رتبه این دانشگاه در این گزارش ۳۰۱-۵۰۰ است. دانشگاه کارلتون در اوتاوا قرار دارد و برای ارتقای شرایط استخدام فارغ التحصیلان خود از طریق ایجاد فرصت های کارآموزی، فعالیت های داوطلبانه و سایر کارهای داخل و خارج از دانشگاه بسیار فعال است.

این دانشگاه، رتبه ۱۶۳ جهانی را در بازدهی فارغ التحصیلان با ۳جایزه نوبل، و بسیاری از افتخارات دیگر کسب کرده است.

۹- دانشگاه کلگری University of Calgary

دانشگاه کلگری جایگاه خود را از سال گذشته بین ۱۵۱ تا ۱۶۰حفظ کرده است. این دانشگاه شاخص خود را در مشارکت با کارفرمایان بسیار بالاتر برده است، بالاتر از دانشگاه هایی که در کل رنک بالاتری داشته اند مانند دانشگاه مونترال، دانشگاه کویین و حتی دانشگاه بریتیش کلمبیا.

۸- دانشگاه مونترال Université de Montréal

این دانشگاه نیز در جایگاه ۱۵۱-۱۶۰ از این بررسی قرار دارد. بالاترین امتیاز این دانشگاه در زمینه مشارکت کارفرمایان است که بالاتر از دانشگاه کویینز قرار گرفته است.

۷- دانشگاه وسترن Western University

یکی از بهترین دانشگاه های کانادا در زمینه تحقیقات، که بیش از ۶۰ درصد مقالات آن در سطح بین المللی مشارکت داشته اند، دانشگاه وسترن است که  جایگاه آن ۱۴۱-۱۵۰ است. این دانشگاه بیشترین امتیاز خود را از نظر بازدهی فارغ التحصیلان دارد که از دانشگاه های مک مستر و دانشگاه آلبرتا پیشی گرفته است.

۶- دانشگاه کویینز Queen’s University

به عنوان یکی از اعضای گروه U15 ……. دانشگاه کویینز یکی از موسسات پیشرو در زمینه تحقیقات است که ۱۰ پله جایگاه خود را بالاتر برده است و هم اکنون از نظز بازدهی فارغ التحصیلان بالتر از دانشگاه های مک مستر و آلبرتا قرار دارد.

۵- دانشگاه مک مستر McMaster University

با دارا بودن بالاترین امتیاز در کانادا از نظر نرخ استخدام فارغ التحصیلان ، این دانشگاه از جایگاه ۱۰۱-۱۱۰ تا جایگاه ۹۳ ام این گزارش بالا رفته است. این دانشگاه، تنها دانشگاه کانادایی عضو اتحادیه دانشگاه های جهان (UNU) است.

۴- دانشگاه آلبرتا University of Alberta

این دانشگاه به خاطر اینکه تعداد زیادی از رشته ها از جمله علوم انسانی، علوم پایه، هنرهای تجسمی، بازرگانی و مهندسی را در اکثر مقاطع ارائه می دهد، معروف است. هم چنین این دانشگاه ۷ پله صعود داشته است، و بالاترین نرخ استخدامی را درمیان دانشگاه های کانادا دارد.

۳- دانشگاه بریتیش کلمبیا University of British Columbia

این دانشگاه، جایگاه ۳۸ ام را با یک نرخ قابل توجه در استخدام فارغ التحصیلان در این نظر سنجی دارد که  از این نظر مقام دوم را بعد از دانشگاه تورنتو دارد.

۲- دانشگاه واترلو University of Waterloo

در جایگاه ۲۵ ام این بررسی، دانشگاه واترلو، دارای افتخار بالاترین امتیاز از نظر مشارکت با کارفرمایان و نرخ استخدام فارغ التحصیلان است که هردو در رده ی ۴۰ جهانی قراردارند.

این دانشگاه که نوآورترین و خلاق ترین دانشگاه بر اساس نظرسنجی مجله مکلیان (Maclean’s magazine) است که بیشترین برنامه های آموزش عملی پس از تحصیل را ارائه می دهد که فرصت های زیادی را برای کار متناسب با تحصیل فراهم می کند.

دانشجویان این دانشگاه، این شانس را دارند که تجربه کاری با ارزشی در شرکت های بزرگ مانند امازون، گوگل و فیسبوک کسب کنند.

۱-دانشگاه تورنتو University of Toronto

این دانشگاه ۱۲ امین دانشگاه جهان در این نظز سنجی است که از سال گذشته تا کنون، ۳ پله صعود داشته است. یهترین دانشگاه کانادا از نظر مشارکت کارفرمایان و کارایی فارغ التحصیلان است که بیشتر فارغ التحصیلان این دانشگاه در وزارتخانه های کانادا اسخدام می شوند و هم چنین افراد برجسته ای مانند دونالد ساترلند و اولین زن فضانورد جهان رابرت براندر از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

معرفی دانشگاه‌های کانادا