برنامه انتخاب استانی

برنامه انتخاب استانی

راهنمای برنامه انتخاب استانی کانادا

هریک از استان ها و نواحی کانادا، به جز کبک، برنامه انتخاب استانی خودش را اجرا می کند که افرادی را که میخواهند  در آن استان زندگی کنند با سرعت بیشتری انتخاب می کند. هر کدام از برنامه های استانی، شرایط و راهنمای خاص خودش را برای هرکدام از Stream ها دارد که قشرهای مختلفی مانند نیروهای کار، دانشجویان و …… در بر می گیرد. این برنامه ها به هر استان اجازه می دهد تا مهاجرانی که مهارت کافی، تجربه کاری و دانش لازم برای گسترش اقتصادشان را دارد انتخاب کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر استان، مطالب سایت را دنبال کنید. اگر استانی را انتخاب نکرده اید و برایتان فرقی نمی کند که در کجا زندگی کنید، ما می توانیم برای انتخاب بهترین گزینه با توجه به سطح مهارت، تحصیلات و سابقه کاری شما را راهنمایی کنیم. بهترین و آسان ترین راه برای انتخاب شدن توسط یکی از استان ها، اقدام از طریق سیستم اکسپرس انتری (Express Entry system) است.

هنگامی که یک پروفایل در سیستم اکسپرس انتری ایجاد می کنید، می توانید مشخص کنید که دوست دارید در کدام استان اقامت داشته باشید. علاوه بر اینکه به محض دریافت دعوت نامه از یک استان آگاه خواهید شد، میتوانید به طور مستقیم نیز به هرکدام از استان ها تحت Stream های آن درخواست  دهید. مشخص کردن یک استان خاص، شانس شما را برای دریافت دعوت نامه بسایر بالا می برد. دریافت یک دعوت نامه نیز به اندازه ای امتیاز شما را در سیستم امتیاز دهی  اکسپرس انتری افزایش می دهد که بتوانید Invitation to Apply (ITA) دریافت کنید. این یکی از دلایلی است که بیشتر مردم از خدمات مشاوران مهاجرت قبل از ثبت نام در این سیستم استفاده می کنند.

یک مشاور خوب و حرفه ای، می تواند مهارت ها، تحصیلات و تجربه کاری شما را ارزیابی کند و بهترین استان را به شما پیشنهاد دهد.

 

درخواست های اقامت با روش سیستم اکسپرس انتری به طور شگفت انگیزی سریعتر از روش های قدیمی بررسی می شوند.

با روش  های قدیمی، درخواست اقامت دائم حدود ۲۴ ماه طول می کشیدند اما تحت سیستم اکسپرس انتری درخواست ها ۶ ماه یا کمتر بررسی می شوند.

چگونه از طریق سیستم اکسپرس انتری برای دعوت نامه استانی اقدام کنم؟

دو روش برای این کار وجود دارد، اولین روش برای دریافت دعوت نامه، این است که مستقیماً از طریق یکی از Stream های برنامه های استانی اقدام کنید. اگر انتخاب شدید، یک پروفایل اکسپرس انتری ایجاد کنید و در حساب کاربریتان، دعوتنامه را قبول کنید.

روش دوم این است که یک پروفایل اکسپرس انتری ایجاد کنید و در آن استان های مورد نظرتان را انتخاب کنید و پس دریافت اطلاعیه از یکی از استان ها ، می توانید تحت یکی از Stream های آن استان اقدام کنید و اگر پذیرفته شدید، در پروفایلتان دعوت نامه را قبول کنید.

با داشتن یک دعوت نامه ازاستان های کانادا، اجازه دارم فوراً مشغول به کار شوم؟

با داشتن یک دعوتنامه از استان های کانادا برای اقامت دائم، شما نمی توانید مشغول به کار شوید مگر اینکه یک مجوز کار معتبر داشته باشید. حتی اگر اقامت دائم نیز داشته باشید، بدون مجوز کار نمی توانید در جایی به طور رسمی و قانونی مشغول به کار شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجوز کار اینجا کلیک کنید.