نواسکوشیا

نواسکوشیا

راه­‌های مهاجرت به استان نواسکوشیا (Nova Scotia)

 1. اولویت­های بازار کار نووا اسکوشیا (Nova Scotia Labour Market Priorities)
 2. پزشک (Physician)
 3. کارآفرین (Entrepreneur)
 4. کارآفرینی که فارغ ­التحصیل دانشگاه­ها و موسسات استان است (International Graduate Entrepreneur)
 5. نیروی کار ماهر (Skilled Worker)
 6. مشاغل مورد تقاضا در استان: ورود سریع (Nova Scotia Demand: Express Entry)
 7. دارندگان تجربه کار در استان: ورود سریع (Nova Scotia Experience: Express Entry)
 • اولویت­های بازار کار نواسکوشیا (Nova Scotia Labour Market Priorities)

این مسیر نامزدهای خود را از میان افراد موجود در سیستم ورود سریع فدرال که مهارت آن­ها منطبق با اولیت­های بازار کار استان هستند انتخاب می­نماید. صرفاً نامزدهایی که از اداره مهاجرت استان نامه علاقه­مندی دریافت می­کنند امکان ثبت درخواست خود را از این مسیر دارند.

 • پزشک (Physician)

این مسیر به واحدهای سلامت عمومی استان کمک می­کند تا پزشک عمومی، پزشک خانواده، و پزشکان متخصص را جهت کار در فرصت­های شغلی که قادر به تکمیل آن­ها توسط مقیمان و شهروندان کانادا نبوده­است در استان استخدام کنند.

 • کارآفرین (Entrepreneur)

این مسیر برای صاحبان باسابقه و مدیران ارشد کسب و کار که قصد زندگی در استان را دارا می­باشند، است. آن­ها می­بایست یک کسب و کار جدید ایجاد کنند یا یکی از کسب و کارهای موجود را خریداری کرده و به صورت فعال و مستمر در راستای مدیریت کسب و کار خود حضور داشته باشند. پس از گذشت یک سال از فعالیت کسب و کار، امکان انتخاب شدن آن­ها برای اقامت دائم وجود خواهد داشت. ثبت درخواست از این مسیر صرفاً از طریق دریافت دعوت نامه امکان­پذیر است.

 • کارآفرینی که فارغ­التحصیل دانشگاه­ها و موسسات استان است (International Graduate Entrepreneur)

این مسیر برای افرادی است که اخیراً از یکی از دانشگاه ها یا کالج های استان فارغ التحصیل شده اند. آن ها می بایست برای حداقل یک سال کسب و کاری را در استان راه اندازی یا خریداری کرده باشند. امکان صدور دعوتنامه برای متقاضیان وجود خواهد داشت چنانچه قصد سکونت در استان را داشته باشند. ثبت درخواست برای این مسیر فقط با دعوت نامه امکان پذیر است.

 • نیروی کار ماهر (Skilled Worker)

این مسیر به کارفرمایان کمک می کند تا نیروهای کار ماهر خارجی و دانشجویان بین المللی که اخیراً  فارغ التحصیل شده­اند و مهارت آن­ها در استان مورد درخواست است را استخدام کنند. کارفرمایان صرفاً می­توانند نیروهای کار خارجی را در شرایطی که  قادر به یافتن نیروی مورد نظر از میان مقیمان و شهروندان کانادا نیستند استخدام نمایند.

 • مشاغل مورد تقاضا در استان: ورود سریع (Nova Scotia Demand: Express Entry)

این مسیر افراد بسیار ماهر که مایل به زندگی و اقامت دائم در استان هستند را انتخاب می کند. متقاضیان می­بایست شانس خوبی برای پیدا کردن کار در بازار کار استان داشته باشند. اداره مهاجرت استان این حق را دارد، که بسته به نیازهای بازار کار فعلی، فقط انواع خاصی از مشاغل را برای دریافت دعوت نامه در نظر بگیرد.درخواست­ها فقط به صورت آنلاین پذیرفته می­شوند.

 • دارندگان تجربه کار در استان: ورود سریع (Nova Scotia Experience: Express Entry)

این مسیر افراد با سطح ماهرتی بالا را که مایل به زندگی دائم در استان هستند، انتخاب می­کند. متقاضیان باید دارای حداقل یک سال تجربه در استان در زمینه کاری مورد نظر باشند.‌